??????? ????

כל מה רציתם לדעת על וילונות ולא ידעתם בכלל לשאול...

כאן ריכזנו עבורכם הסברים והמחשות בתחומים שונים הקשורים לווילונות: תפירה, התקנה, מסילות, קשרים, לולאות ועוד ועוד.

עדיין זקוקים לעזרה ולהסבר נוסף? אתם מוזמנים [ליצור קשר] ולקבל כל מידע שתזדקקו לו.

כפלים וכיווצים

וילונות כפלים וכיווצים הם הווילונות הקלאסיים הנעים ימינה ושמאלה על מוט או על מסילה אופקית הנמצאת מעל החלון. על מנת לקבל הצללה בסיסית, ניתן לרוב להשתמש בכמות בד הגדולה בכ-20% מרוחב הפתח, אולם על מנת לקבל מראה עשיר יש להשתמש בכמות בד הגדולה פי שניים עד פי שלושה מרוחב הפתח. בסגנונות עשירים במיוחד נשתמש אף בכמות בד גדולה יותר.

הסגנונות הקלאסיים הם וילונות פלדים בקפל שלישיות או בננה וסרט כיווץ רגיל או כוורת. הסגנונות המודרניים יותר הם הגלים (גליידר) והקפל השטוח (קונטרפלד).

טבעות ולולאות

וילונות טבעות ולולאות הם וילונות פשוטים המורכבים על מוט אופקי בדומה לווילונות אמבטיה. יתרונם העיקרי הוא בפשטות התקנתם ובמחירם הזול (ומשום שניתן לייצר אותם בקלות גם בייצור המוני ולמכור כ"מוצר מדף" שאינו מותאם אישית ללקוח ומותקן על ידי הלקוח בביתו). לווילונות מסוג זה מומלץ להשתמש בכמות בד באורך פי שניים עד שניים וחצי מרוחב הפתח.

חסרונם העיקרי של וילונות אלו הוא שהמוט שעליו הם מורכבים דורש קיבוע לקיר משני צידיו. מוט באורך של שלושה מטרים יחייב גם נקודת קיבוע אחת לפחות באמצעו, ומוט של חמישה מטרים יחייב שתי נקודות לפחות. נקודות אלו מאלצות חלוקה לא נוחה ולא טבעית של הווילון ואינן מאפשרות העברה של הווילון מקטע אחד של המוט לקטע אחר.

החיבור למוט מתבצע בעזרה לולאות בד תפורות בחלקו העליון של הווילון או באמצעות טבעות מתכת (או פלסטיק) היוצרות בו חורים להשחלה (שיטה זו אף הופכת את חלקו העליון של הווילון ל"גלי").

יתרון עיצובי הטמון בשיטה זו הוא מוט התלייה. לעתים המוט כולל אלמנטים עיצוביים נוספים בקצותיו.

ככלל, שיטה זו מתאימה לפתחים קטנים יחסית.

רומאים ואוסטריים

הווילונות הרומיים והאוסטריים הם וילונות המתרוממים מעלה באמצעות מנגנון מכני או חשמלי. הגדרה זו מכילה תחתה מגוון לא מבוטל של סגנונות השונים זה מזה באופן ניכר.

בקטגוריה זו קיימים מספר סוגי משנה

רומאי

הווילון הרומאי, קלאסי או "רך", הוא וילון המכיל כמות קטנה מאוד של בד ומעניק אווירה אלגנטית ושקטה

בלון

לונדוני

אוסטרי

הווילון האוסטרי הוא הכבד והמהודר בקטגוריה זו, העושה שימוש בכמות נכבדה של בד (לרוב בד קטיפה או דומה לו) ומעניק אווירה יוקרתית ודרמתית.

דואט ופליסה

וילונות אלה עשויים מבד קשיח דמוי אקורדיון, העולה ויורד ע"י מנגנון משיכה ידני או בהפעלה חשמלית. אמצעי האפלה דומה במהותו (אך מגיע גם בתצורת מתכת זולה ולא יציבה) מוכר בשם "תריס ונציאני".

הדואט הוא למעשה וילון פליסה דו-שכבתי. יתרונו במראה האלגנטי והנקי שלו, הודות לעובדה שחוטי המנגנון עוברים בין שתי השכבות, ולא דרך חורים בבד, כמו בפליסה. הדואט יעיל יותר גם במקרה של צורך בהאפלה מקסימלית של החלל.

יתרון חשוב לשני הווילונות על פני וילונות הרמה אחרים הוא גובה האיסוף: הפליסה והדואט נאספים לסנטימטרים בודדים, גם כאשר מדובר בוילונות גבוהים. יתרון חשוב נוסף הוא האפשרות להתקינם בתוך מסגרות ניידות (חלונות כנף וקיפ) ובחלונות אלכסוניים, זאת ע"י קיבוע בעזרת מיתרים או כבלים. וילונות אלה ניתנים להתקנה גם על חלונות שצורתם אינה מלבנית, והם מהווים פתרון מצוין לחלונות טרפזיים, מעוגלים ובעלי צורות גיאומטריות לא סטנדרטיות.

גלילה ולייט סקרין

וילונות גלילה מהווים פתרון פשוט ופופולרי להצללת חללים שטופי שמש. מבחר הבדים מציע רמות שונות של הצללה, החל מבדים בהצללה עדינה, וכלה בבדים אטומים לחלוטין לאור. סגנון פופולרי ואסתטי במיוחד הוא הרשת הצרפתית שמעניקה הצללה יעילה לצד אפשרות לשימור תמונת הנוף הנשקף מהחלון. ניתן לבחור מבין מגוון רחב של בדים בצבעים ובמרקמים שונים, ואף לקבל וילון עם הדפסה דיגיטלית אישית מתמונה שצילמתם.

וילונות הלייט-סקרין (הנקראים גם מג'יק-סקרין, סאן-סטריפ וזברה) מהווים שלב נוסף באבולוציה של וילונות הגלילה. מדובר בוילון בעל שתי שכבות מבד המחולק לפסי רשת ופסים אטומים לסירוגין. הדבר מאפשר ויסות טוב יותר של האור הנכנס לחדר בזכות האפשרות להפיכת הוילון מ"שקוף" ל"אטום" במשיכת שרשרת קלה.

ניתן לשלב מערכת חשמלית בכל אחד מוילונות הגלילה, כולל פתרונות ייחודיים לווילונות לייט-סקרין. וילונות אלו פופולריים גם בשוק העסקי כפתרנות הצללה למשרדים ולחדרי ישיבות בפרט.

ונציאניים וורטיקלים

וילונות ונציאניים (או תריסים ונציאניים) מהווים פתרון אידיאלי להצללת חלונות גדולים וקטנים כאחד. יתרונם הגדול הוא באפשרות ההפעלה: מלבד האפשרות להרים ולהוריד את הוילון, ניתן גם לסובב את השלבים כך שיכניסו כמות משתנה של אור לחדר. החומרים העיקריים המשמשים לייצור הוילון הם אלומיניום, עץ ופולימר מוקצף. מגוון הצבעים והדוגמאות הוא רחב מאוד ומאפשר התאמה של הוילון למקומות מסחריים, ציבוריים ופרטיים. ניתן להתקין את הוילון על מסגרות ניידות כמו דלתות, חלונות כנף וחלונות קיפ.

הוילון הורטיקלי הוא וילון המורכב מפסי בד הנעים ימינה ושמאלה על מסילת משיכה (מסילה המופעלת ע"י משיכת חוט בצידה האחד). גם בוילון זה ישנה אפשרות לסובב את השלבים לויסות עוצמת האור בחדר. וילון זה פופולרי מאוד במשרדים ובמקומות ציבור, והמגוון המוצע כולל גם בדים מעכבי בעירה. ניתן להזמין מסילות מעוגלות ושיפועיות.

כל הוילונות ניתנים להפעלה באופן ידני או חשמלי, כולל אפשרון לכיוונון עדין של שלבים בוילון הונציאני.

 
 
???
boots extra firm hold hairspray anna hair reviews hair extensions hair extension consultation form good cheap wet and wavy hair hair wigs ombre braiding hair extensions curly micro loop hair extensions uk hair extensions how to style natural black hair at home how to put a fake bun in short hair hair extensions uk